czwartek, 4 listopada 2010

Jesień miodem płynąca

Miód wrzosowy, rzepakowy, wielokwiatowy, spadziowy, akacjowy, gryczany, lipowy i inne to najsłodsza naturalna metoda na dużo różnych rzeczy.
Miody mają dużo łatwo przyswajalnych cukrów prostych dlatego są używane przy zwalczaniu schorzeń takich jak bezsenność, zapalenie żołądka, przeziębienie, czy problemy z układem pokarmowym lub krwionośnym.



Najlepsza metoda na smutki. Można zrobić piernika, banany w miodzie i migdałach, dodać go do herbaty lub po prostu wziąć czupaczupsa do miodu i zrobić tak:



Miód gryczany ze względu na dużą zawartość żelaza jest polecany osobom przy rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, z problemami serca i układu krążenia. Szczególnie na podłożu miażdżycowym.

Kąpiel miodowa. Do kąpieli można dodać 100-350g miodu wcześniej rozpuszczonego w litrze ciepłej wody. Uelastycznia, nawilża  Można również dodać: napar z kilku młodych pędów sosny (gotowane w 0,5l wody pod przykryciem przez ok. 10 min. i po 15 min przecedzić do wanny)

Maseczka miodowa
1. Do jednego żółtka dodać łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Po utarciu uzyskamy maseczkę oczyszczającą skórę.
2. Wymieszać trzy łyżki miodu z trzema łyżkami śmietany i z dwoma żółtkami. Maseczka dla cery suchej.
3. Maseczka Kleopatry. Dobrze wymieszać łyżkę miodu z łyżką pełnotłustego mleka i jednym małym kurzym białkiem. Nanieść na dobrze umytą twarz i szyję. Pozostawić na 30 minut. Maska po zaschnięciu jest bardzo krucha! Maskę zmyć letnią wodą, następnie opłukać chłodną. Nałożyć krem odpowiedni do cery.

4. Zmieszać dwie łyżki miodu z jedną łyżką soku z cytryny. Wcierać w szorstką skórę pięt, rąk.



W starożytnym Egipcie używano miodu jako surowca budowlanego. Razem z jajkami służył jako zaprawa. Miód uważam również za dobry prezent dla świeżo upieczonej pary na osłodę wspólnej drogi życia.
Natomiast jeśli chcemy dodać troszkę magii w swoim otoczeniu. Zapewnić przychylność i życzliwe spojrzenie, możemy upiec coś smacznego z dodatkiem miodu. Polecam przepisy. Najlepiej użyć miodu wielkokwiatowego do wypieków.

Całuski.
Wymieszać 35 dag mąki z 20 dag miodu. Dodać łyżeczkę cynamonu i dwa utłuczone przesiane goździki oraz dwa ubite na sztywno jajka. Zagnieść ciasto, rozwałkować je, powycinać z ciasta kółeczka i ułożyć na blasze. Piec dwie godziny w średnio gorącym piecu. Po wystudzeniu pokryć dowolnym lukrem.

Rogaliki
. 15 dag masła utrzeć z 10 dag miodu. Dodać 6 dag rozdrobnionych orzechów włoskich i 25 dag mąki. Zagnieść ciasto, rozwałkować, wykrawać rogaliki. Piec w średnio nagrzanym piecu. Jeszcze gorące posypać cukrem pudrem z wanilią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz